Merhaba Arkadaşlar

Bugün büyük bir heves ile iPhone 6S aldım. Cihaz 10.1.1 sürümünde yalnız büyük bir problemim var..
Önceki sahibi, Yalu ile jailbreak yapmış ve can sıkıntısından olsa gerek, substrate dahil yüklenen paketlerin tamamını silmiş..

Sonrasında; cydia'ya girebildiğini ama hiç bir tweak kuramadığını & hata ekranlarından kurtulamadığını & o sinirle iFunbox ile dosya sisteminde cydia ile alakalı bir takım dosyaları sildiğini belirtti. Neden böyle yaptığına anlam veremedim açıkçası. Yalnız cihaz sorunsuzca sıfırlanabiliyor, sorun yaşamadım.

Benim de jailbreak ile iyi kötü 9 yıllık bir geçmişim var ve tecrübelerimi & deneyimlerimi uygulamama rağmen, hiç bir sonuç elde edemedim. Cihazı sıfırladım ve yeniden yalu ile jailbreak yaptığımda, cydia logosu hiç bir şekilde gelmiyor.Bu cihazı sırf jailbreak desteğinden ötürü aldım ve şu an oldukça mutsuzum. Düşünün ki, cihazın dosya sistemine müdahale edebileceğim OpenSSH bile yok.. WinSCP tarzı FTP'ler ile cihaza bağlanamıyorum. MobileTerminal'i kurduğumda ise, sandbox hatası veriyor..

Cihaza Impactor ile File kurduğumda, sadece root dosya sistemini okuyabiliyorum. Hiç bir değişiklik imkanı ve hakkı vermiyor..
Değerli arkadaşlar; bu konudaki önerileriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir? 11.4.1 yüklemek istemiyorum, jailbreak benim vazgeçilmez bir tutkum

Önder Azazi üstad'dan, zamanında ücretli aldığım iOSCleaner App vardı ama o bile çözüm olamıyor malesef..