İsim:  tekno.png
Görüntüleme: 225
Büyüklük:  95.5 KB (Kilobyte)
IHS firması yaptığı araştırmalar sonucu Snapdragn 600'lü 32 GB Galaxy S4'ün Samsung'a maliyetini 237 Dolar olarak açıkladı. Ürünün ülkemizde de satılan Exynos 5 Octa işlemcili versiyonunun maliyeti ise 245 Dolar.

Ürünün 16 GB'lık modelinin ülkemizde 1999 TL'den satışa sunulduğu düşünülürse vergiler çıkarılsa bile arada büyük bir fark olduğunu söylemek mümkün, ancak tabiki de arada tedarikçi giderleri gibi IHS'nin araştırmasında göz önünde bulundurmadığı detaylar da yer alıyor.


Diğer akıllı telefonlarda durum nasıl ?

Samsung Galaxy S4'ün maliyetini sizlerle 237 ve 245 Dolar olarak paylaştık. Diğer telefonların maliyeti ne kadar diye soracak olursanız, IHS'nin daha önce yaptığı araştırmalarda yer alan birkaç veriyi sizlerle paylaşalım.

IHS her ne kadar HTC One ve Sony Xperia Z gibi diğer Android amiral gemisi modellerinin maliyetini açıklamamış olsa da geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 5 ve Lumia 900'ün maliyeti konusunda rapor yayınlamış.

IHS'ye göre 16 GB iPhone 5'in maliyeti 205 Dolar iken, Lumia 900'ün maliyeti ise 209 Dolar. Bu ürünlerin satış fiyatlarına baktığımız zaman da Galaxy S4'tekine benzer bir tablo ile karşılaştığımızı söylemek mümkün.


not:alıntıdır..