Akıllı saat savaşlarında yeni bir düzlüğe girmek isteyen Sony, Apple'ın yanıtını beklemeden yeni akıllısını neredeyse piyasaya sürüyor

Sony'nin SmartWatch 2 adlı yeni akıllı saati için çıkış tarihi belli oldu. Uluslararası satış yapan ve bu gibi örneklerin bulunduğu online spot ürün mağazası Clove'da yüzünü gösteren cihaz, siteye göre 15 Temmuz tarihinde stoklara girecek. Kesin olmayan bir diğer bilgiye göre ise akıllı saatin İngiltere'deki fiyatı 120 İngiliz Pound'u olacak. İlgiyi şimdiden üstüne çekmeyi başaran bu saat Amerikalı müşteriler için 180 dolar'lık fiyat etiketine sahip imiş.

Saatin 1.6 inç'lik ekranı 220 x 176 piksel değerinde iken, kablosuz bağlantı için de NFC ile destek sağlıyor. Bluetooth 3'e de sahip olan SmartWatch 2, internet sayesinde e-mail'leri kontrol edip, Facebook'tan mesajlaşmanıza da izin veriyor. Çıkış tarihi henüz Sony tarafından resmi olarak onaylanmayan yeni nesil akıllı saatin Android 4.0 Ice Cream Sandwich ya da üstünü desteklemesi bekleniyor.

Not olarak düşmek gerekirse akıllı telefonlar ile senkronize çalışacak olan Sony SmartWatch 2, Clove hariç başka bir mecrada henüz satışa sunulmuş değil.