Samsung'un çok konuşulan ve çok merak edilen akıllı saati Galaxy Gear ilk kez gözlerimizi bayram ettirecek, şirketin yetkili isminin verdiği tarih ise bekleyenleri çok şaşırtacak

Apple'ın merakla beklenen ancak bir türlü gün yüzüne çıkmayan akıllı saat projesi iWatch bir kenarda beklerken, büyük rakiplerden Güney Koreli Samsung kendi cihazını dünya ile paylaşmak üzere. Şimdiye dek esnek bir ekran ile birlikte piyasaya sürüleceği düşünülen ve Galaxy Gear adını taşıyan Samsung'un akıllı saati, şirketin yetkilisinin verdiği bir bilgiye göre çok yakında hepimizin beğenisine sunulacak.

The Korea Times ile röportajda bulunan Samsung'un mobil çözümler başkan yardımcısı Lee Young-hee'nin yaptığı açıklamalara göre şirket bu devrimsel ürünü 4 Eylül tarihinde teknoloji dünyası ile paylaşacak.

Almanya – Berlin'de gerçekleşecek olan IFA'da ilk detaylarını öğreneceğimiz söylenen Galaxy Gear'ın tasarımı ise beklenenden biraz farklı olacak gibi. Young-hee'nin söylediklerine bakarsak, Samsung'un akıllı saati esnek ve katlanabilir bir ekrana sahip olmayacakmış. Başkan yardımcısının mobil dünyasına önemli bir ivme kazandıracağını belirttiği bu ürün için şimdiden büyük satış rakamları ümit ediliyor.

Röportajın ilgi çeken bir başka detayı ise Galaxy Note 3 ile ilgili. Lee Young-hee'nin de verdiği onayla birlikte, cihazın IFA'da bizlere merhaba diyeceği şimdilik kesin gibi!