Samsung'un merakla beklenen kavisli ekrana sahip akıllı telefonu yarın Güney Kore'de satışa çıkıyor. Galaxy Round adındaki ürün kavisli 5.7 inç OLED ekranıyla dikkat çekiyor.


Teknoloji dünyasında bir süredir konuşulan kavisli ekran akıllı telefonlar nihayet tüketiciyle buluşuyor. Samsung, bu yeni ekran teknolojisini kullandığı modeli Galaxy Round’u yarın Güney Kore’da SK Telecom aracalığı ile satışa sunacak.

5.9 inç büyüklüğünde 1080p çözünürlüğünde hafif kavisli ekrana sahip cihazda, yazılımsal olarak da bu yeni teknolojiden en iyi şekilde yararlanılması amaçlanıyor. Örneğin, telefon yan çevrildiğinde bildirimler, pil durumu ve daha fazlası yeni ekranın sağladığı esnekliğe göre konumlandırılarak bir bakışta görüntülenebilecek.

İsim:  samsung-galaxy-round1381305025.jpg
Görüntüleme: 43
Büyüklük:  32.6 KB (Kilobyte)
Snapdragon 800 işlemci ve Adreno 330 grafik çözümüne sahip olacağı belirtilen cihazda 13 megapiksel arak kameraya yer verileceği de gelen bilgiler arasında.

154 gr ağırlığıyla Galaxy Note 3’ten daha hafif olmasıyla dikkat çeken Galaxy Round, 7.9 mm kalınlığına sahip ve 2800 mAh pil içeriyor. “Lüks kahverengi” renk seçeneği le gelecek cihazın 1000 dolar civarında fiyatla satışa sunulması bekleniyor.