Gerçekleşen Nokia World etkinliğinin ardından şirketin önemli isimlerinden Chris Weber'den ilginç açıklamalar geldi. Weber, rekabet için yapılması gerekenlere değindi.


Nokia'nın Birleşik Arap Emirlikleri'nde 22 Ekim sabahı gerçekleştirdiği Nokia World etkinliğinin ardından şirketin Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Chris Weber'dan açıklamalar geldi. Weber, hala yapılması gereken çok iş olduğunu belirtirken ilginç tespitlerde bulundu.

İsim:  ic1382600318.jpg
Görüntüleme: 211
Büyüklük:  61.8 KB (Kilobyte)

Araştırma şirketi Gartner'ın bu yılın 2. çeyreğine ilişkin akıllı telefon pazarı raporuna göre Nokia, sadece 3.3'lük bir pazarı elinde bulunduruyor. Microsoft tarafından satın alındıktan sonra ilk lansmanlarını gerçekleştiren şirketin önemli isimlerinden Weber'ın bir röportaj sırasındaki şirketin daha iyiye gitmesi için neler yapılması gerektiğine ilişkin açıklamaları dikkat çekti.


Instagram hazır, Vine ve FlibBoard gelebilir


Nokia'nın ürün portföyünün Lumia 2520 tablet ile geliştiğini, ancak uygulamalar olmadan bunun çok önemli olmayacağını belirten Weber; Instagram, Vine ve FlipBoard gibi büyük isimlerin de yakında uygulama mağazalarına ekleneceğine emin olduğunu sözlerine ekledi. Instagram'ın Windows Phone'a katılacağı Instagram CEO'su Kevin Systrom tarafından da vurgulanmıştı.

İsim:  ekran_resmi_2013-10-24_1031001382600339.jpg
Görüntüleme: 95
Büyüklük:  107.1 KB (Kilobyte)


"Teknoloji yardımı sağlamalıyız..."


Platformlar arası rekabetten söz eden Weber, büyük uygulamalara sahip olmalarının taşıdığı öneme vurgu yaptı. Weber, Nokia olarak 3. parti geliştiricilere daha fazla pazarlama desteği ve teknoloji yardımı sağlamalarının ve daha fazla uygulamanın marketlerinde yer almasına yoğunlaşamalarının gerektiğini belirtti.