Sony'nin Şangay, Çin'de düzenlenecek olan bir etkinlikte hem Xperia Z1S hem de Xperia Taichi kod adlı yeni bir cihazı tanıtacağı iddiaları internette dolaşmaya başladı.


Çin'in sosyal medyasında ortaya atılan iddialara göre bir süredir merakla beklenen Sony Xperia Z1S modeli ve Xperia Taichi kod adlı yeni bir cihaz 12 Kasım tarihinde Çin'de düzenlenecek bir etkinlikle tanıtılacak.


Z1S'in resmi basın görselleri geçtiğimiz gün sızdırılmış fakat cihazın daha önce Japonya'da piyasaya sürülen Z1f modelinin uluslararası markete uyarlanmış hali olup olmadığı gibi tartışmalara yol açmıştı.

İsim:  sony-xperia-z1-videoscreenshot-580x3111382596585.jpg
Görüntüleme: 123
Büyüklük:  8.2 KB (Kilobyte)

Hatırlarsanız Xperia Z1 ailesinin en küçük üyesi olan Z1f modeli çeşitli performans testlerinden oldukça iyi puanlar almış ve alt sınıf akıllı telefonların en iyi performans gösterenlerinden biri olmayı başarmıştı.


Eğer tahminler doğru çıkarsa ve Xperia Z1S, Z1F'in uluslararası sürümü olursa 4.3 inç'lik 720p ekran, SNapdragon 800 çipsetli işlemci ve 20 MP'lik G-Lens kameraya sahip olarak üretilecek.
Xperia Taichi kod adlı yeni Xperia ailesi üyesi ise orta seviye bir phablet olacak ve 6 inç'lik 720p ekran ile 8 çekirdekli


MediaTek işlemciyle üretilecek.


Yukarıda bahsettiklerimizin doğru olup olmadığını ise 12 Kasım tarihinde öğrenebileceğimizi belirterek haberimizi noktalayalım.