ABD'nin önde gelen gazetelerinden The Wall Street Journal'ın haberine göre Facebook ve BlackBerry'nin yöneticileri California'da bir araya geldi. Peki ama neden?

BlackBerry için 2013 yılının büyük bir buhran yılı olduğuna şüphe yok. Şirketin 2010'daki global satışlarının 40'ta 1'i seviyesine gerileyen satışları, hayal kırıklığı yaratan BlackBerry 10 işletim sistemi, BlackBerry Z10 modelinin beklentilerin yakınına bile yaklaşamaması derken şirketin çalışanlarının neredeyse yarısının işine son vermesi bardağı taşıran son damla oldu.

Akıllarda BlackBerry ne olacak sorusu belirirken Kanadalı FairFax adlı konsorsiyum, BlackBerry'e talip olunduğunu açıkladı, ancak rakam çok düşüktü: Sadece 4.7 milyar dolar.BlackBerry hala BlackBerry

Oysaki daha bir ay önce basında çıkan analizlerdeki rakam çok daha yüksekti, BlackBerry'nin -tabi şirketin rekor zararını ve işten çıkarma kararını açıklamadan önce- 10 milyar dolar civarı bir bedelle satılabileceği konuşuluyordu. Sonuç olarak BlackBerry hala BlackBerry, ancak talipleri her an bir yerlerden çıkabiliyor.