Sony'nin akıllı saati Smartwatch 2 test merkezimize geldi.
Android işletim sistemli telefonla uyumlu olarak çalışabilen ürünün detaylı incelemesi videomuzda..!son yılların moda trendi giyilebilir teknolojiler. Günümüzde Google'ın gözlük teknolojisi Glass başı çekerken, farklı üreticilerinden de çeşitli çözümleri bulunuyor. Sony'nin akıllı saati olan Smartwatch, geçtiğimiz günlerde güncellendi ve Smartwatch 2 adıyla raflardaki yerini aldı.


Hem NFC hem Bluetooth

Akıllı saat hem NFC hem Bluetooth teknolojisine sahip. NFC, cihazın uyumlu ürünlerle anında senkronize olmasını geçmesini sağlıyor. Bluetooth üzerinden internete çıkabilen üründe uygulama mantığı ile yükleme yaparak özelliklerini geliştiriyorsunuz. Cihazın üzerinde mikrofon ya da hoparlör bulunmuyor. Bu bakımdan telefon görüşmesi yapamıyorsunuz. Ancak gelen aramaları görmek, red ya da kabul etmek mümkün. Ancak konuşma yapmak isterseniz telefona geçmeniz gerekiyor.

İsim:  sony_smartwatch_haber1385986690.jpg
Görüntüleme: 235
Büyüklük:  22.0 KB (Kilobyte)

Uygulama yükleniyor

Akıllı saat standart özelliklerine sahip. Ayrıca ücretli ya da ücretsiz uygulamalarla özelliklerini geliştirebiliyorsunuz. Bu uygulamalar arasında Gmail, fotoğraf, Twitter, kamera ve benzeri uygulamalar yer alıyor.

Titteşim de var

Akıllı saatte titreşim özelliği de bulunuyor. Bu sayede gelen aramaları, uyarıları ve benzeri bildirimleri titreşimle takip edebiliyorsunuz. Bu özelliği menüden kapatmanız da mümkün.

Sosyal ağlara entegre

Cihaz Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlara enterge olabiliyor. Ancak bu entegrasyon sadece gelen mesajları görme olarak düzenlenmiş. Mesaj oluşturma ve gönderme gibi işlemleri yapamıyorsunuz.

Sadece Android ile uyumlu

Akıllı saat şimdilik Android 4.0 ve üstü işletim sistemine sahip akıllı telefonlarla uyumlu olarak çalışabiliyor. Yani ille de Sony marka bir telefonunuz olması gerekmiyor. Bu iyi bir özellik zira bu akıllı saatin en büyük rakibi Samsung'un Galaxy Gear modeli sadece Samsung cihazlarla uyumlu olarak çalışabiliyor.

Uzun pil ömrü

Sony'nin Smartwatch 2 modeli akıllı saatinin pil ömrü ortalama bir kullanımda 1.5 günü rahatlıkla buluyor. Hatta idareli bir kullanımda bu süreyi 2-2.5 güne kadar çıkarmak da mümkün. Bugüne kadar incelediğim saatler içinde en uzun ömürlü pil süresine sahip akıllı saat bu ürün oldu. Bu değer gerçekten iyi. Cihazın pil şarjı yan yüzde bulunan microUSB üzerinden yapılıyor. Bunun için gerekli olan kablo da kutusundan çıkıyor.

Video inceleme