Apple'ın Mart ayında duyurması beklenen beşinci nesil iPad modeli, yeni bir tasarımla beraber gelebilir. Yeni tasarım sayesinde daha rahat kullanım sunacak olan iPad 5, çok da hafif olacak.

Yeni yılla beraber, teknoloji dünyasındaki iddialar hız kazanmış durumda. Sürpriz bir şekilde dördüncü nesil iPad'i duyuran Apple, Mart ayında büyük yeniliklerle beraber, iPad 5'i piyasaya sunabilir.
iPad mini'de kullanılan iPod Touch benzeri tasarımı, normal iPad modellerinde de kullanmayı düşünen Apple, iPad 5'i kökten yenileyecek.

İsim:  ipad1357037931.jpg
Görüntüleme: 296
Büyüklük:  127.2 KB (Kilobyte)

Zaten teknik özellik olarak çok üst bir seviyede olan dördüncü nesil iPad, anca görsel ve kullanım ergonomisi tarafında yeniliklerle çıkabilir. Retina ekranı ve güçlü A6X işlemcisiyle çok iddialı bir noktada olan iPad, iddialara göre çok daha hafif bir yapıda olacak.
Yüzde 30 daha hafif ve ince olacak olan tasarım, iPad mini'deki gibi daha ufak bir home tuşuna sahip olacak. Apple'ın bu zamana kadar tasarım açısından çok yenilik getirmediği iPad, söylenenlere göre beşinci nesilde görsel bir değişim geçirecek.

Alıntıdır