Şimdi ilk olarak nasıl bir yöntem izleyeceğinizi en kısa yöntemle anlatayım.


İlk olarak telefonunuzun sırayla " Ayarlar / iCloud " girelim hesabınız yukarıda zaten yazıyor. Diyelim ki ben rehberimi icloud' da saklamak istiyorum.

Kişilerin sol tarafındaki onayını açalım ve iCloud uzak masaüstüne kişilerinizi atsın.

www.icloud.com girelim ve apple kullanıcı adı şifrenizle 10 dakika sonra bütün kişilerinizi oraya teker teker atmaya başlayacaktır.

Bu birinci yöntemdi.


2. Olarak Legal yöntem olan Appstore girelim . Arama kısmına idrive lite yazalım ve indirelim. iDrive Lite uygulamasını açalım ilk ekrandaki ilkkez kurmuş iseniz kayıt olmanızı söyleyecektir. Hemen kayıt olalım ve bir yere not edelim çünkü birdahaki sefere formatta işinize yarayacak.

"Ekrandaki backup tuşuna basalım ve bekleyelim kişileriniz artık idrive ile saklanmış bulunuyor.

IDrive Lite - Manage your iPhone contacts adresine gidip giriş yaparsanız bütün yedeklerinizin orda olduğunu görürsünüz. Telefonunuza format atarsanız idrive lite telefonunuza appstoreden kurun ve kullanıcı adı ve parolanızla giriş yaptıktan sonra ki telefonunuzu otomatik olarak tanıyayacaktır hiçbirşey girmenize gerek kalmayacak Alttaki " RESTORE " butonuna basıp " Restore Contact " dediğinizde sitedeki aldığınız yedek direk telefonunuza aynı şekil kurulacaktır.

3. Yöntem My Contacts Backup Pro bu ücretlidir. Eğer jailbreakli ise telefonunuz bunu indirip kurun . Daha sonra zaten ilk ekranda gelen kişilerimi yedekle butonuna basın ve email adresinizi girin size eposta ile .vcf diye bir dosya atacaktır. Bu epostayı kaybetmeyin. Telefonunuzu mu sıfırladınız eposta ile kendinize yollayın ve emailinizi açıp telefondan .vcf dosyasına tıklayın ve otomatik rehberiniz yüklensin.

YETERİNCE AÇIK anlatmaya çalıştım iyi forumlar.