3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Ağaç Şeklinde Aç6Beğeni
 • 6 gönderen FurkanARDA

Konu: iOS 8 Sorunlarına 8 Çözüm | Ayrıntılı Rehber

 1. #1
  FurkanARDA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik Tarihi : 15.04.13

  Cihaz : iPhone 4S

  Beğeni : 2165

  Mesajlar : 3.845

  Post iOS 8 Sorunlarına 8 Çözüm | Ayrıntılı Rehber

  Apple'ın Eylül ayında kullanıma sunduğu mobil işletim sistemi iOS 8'de sıkça karşılaşılan 8 sorun ve bu sorunların çözümünü sizler için bir araya getirdik.


  İsim: ios8_8sorun_sdn-1420399837.jpg
Görüntüleme: 772
Büyüklük: 369.8 KB (Kilobyte)

  Haziran ayında WWDC etkinliğinin başında düzenlenen özel etkinlik ile iOS 8'i tanıtan Apple, yeni mobil işletim sistemini Eylül ayında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın satışa sunulmasından iki gün önce kullanıma sunmuştu.

  17 Eylül'den sonra aradan geçen üç ayı aşkın sürede bir adet büyük (iOS 8.1) birkaç adet de küçük boyutlu güncelleme alan iOS 8, ne yazık ki henüz istenilen düzeye ulaşmış değil.

  En son 9 Aralık tarihinde yayınlanan iOS 8.1.2 ile yoluna devam eden işletim sisteminin bir sonraki büyük güncellemesi olacak olan iOS 8.2 üzerinde çalışmalar 3. beta sürümü ile devam ederken, iOS 8'de sıkça karşılaşılan 8 sorunu ve bunların çözümü için izlenebilecek adımları sizler için bir araya getirdik. İsterseniz sözü falza uzatmayalım ve ilk maddemiz ile başlayalım.

  1. Wi-Fi Bağlantı Problemleri

  Listemizde yer ala sorunların arasında belki de en sık karşılaşılan problem olan Wi-Fi bağlantı problemleri yeri geldiğinde iOS 8'den nefret etmenize sebep olabiliyor. iPhone'unuzun bağlandığı bir ağa iPad'iniz bağlanamabiliyor.

  Çözüm: Her ne kadar şu ana kadar bu konuda kesin bir çözüm olmasa da, şu ana kadar elimizde mevcut iki farklı çözüm bulunuyor. Bunlardan ilki kablosuz ağınızın bant genişliğini 5GHz'den 2.4 GHz'e değiştirmek.

  5GHz daha hızlı ve etrafınızdaki ağlar düşünüldüğünde çok daha az trafiğe sahip bir bant genişliği ancak gerek kısa mesafeli olması gerekse en kaliteli modemlerin bile bu bant genişliğinde stabil bir bağlantı sunmakta zorlanması iOS 8'in bağlantıdan kopması için yeterli olabiliyor.

  İsim: 1-1420397020.jpg
Görüntüleme: 709
Büyüklük: 45.8 KB (Kilobyte)

  Bir diğer çözüm ise Ayarlar - Genel - Sıfırla menüsünden ulaşabileceğiniz Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneği ancak bu seçenek tüm kayıtlı Wi-Fi ve Bluetooth aygıtlarınızı da sileceği için çok kullanışlı olmayabiliyor.

  Her ne kadar Apple daha önceki güncellemeleri ile bu problemi biraz olsun azaltmayı başarmış olsa da, bu sorunun kesin çözümü için kullanıcılar Apple'ın güncelleme yapmasını beklemek durumunda.

  2. Pil Ömrü

  Özellikle iOS 7'den iOS 8'e geçen kullanıcıların sıkça gündeme getirdiği bir diğer sorun ise iOS 8'in pil ömrüne yaptığı olumsuz etki. Her ne kadar bu etki yayınlanan güncellemeler ile kısa süred en aza indirilmiş olsa da, bataryanın hızlı tükenmesinin tek sorumlusu her zaman iOS işletim sistemi olmayabiliyor. İşin bir de 3. parti uygulama boyutu var.

  Çözüm: iOS 8'in tüm cihazlara optimizasyonu konusunda biz kullanıcıların yapabileceği tek şey bu konuda yeni güncellemeleri beklemek. Ancak Ayarlar menüsünde yapabileceğiniz klasik birkaç küçük değişiklik, pil ömrünüze hatırı sayılır katkı yapaiblilir.

  Bunların arasında parlaklığı düşürmek, kullanılmadığında Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısını kapatmak ve otomatik güncelleştirmeleri kapatmak gibi önlemler yer alıyor. Bu konudaki tüm uygulamaları öğrenmek isterseniz daha önce hazırladığımız haberimize göz atabilirsiniz.

  3. Yavaş Çalışan Safari Uygulaması

  iOS 8 kullanıcılarının sıkça karşılaşabildiği bir diğer sorun ise, iOS'in web tarayıcı uygulaması Safari'nin kimi zaman sayfaları çok geç yüklemesi kimi zaman da hiç yüklememesi. Bu sorun da temel olarak Apple'ın yapacağı ile bir güncelleme ile çözülmeli ancak yine de yapabileceğiniz birkaç değişiklik bu sorunu en aza indirebilir.

  Çözüm: Öncelikle iOS 8'in ilk sürümünden bu yana karşılaşılan bu sorunun iOS 8.1.2'de en aza indiğini belirtelim. O yüzden ilk olarak cihazınızın iOS 8.1.2'ye güncel olduğundan emin olun.

  İsim: 3-1420397033.jpg
Görüntüleme: 797
Büyüklük: 52.9 KB (Kilobyte)

  Daha sonra Ayarlar - Safari menüsünü takip ederek, Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil butonuna basarak bu işlemi gerçekleştirin. Bu işlem sayesinde telefonunuzdaki cache verileri silinecek ve çok az da olsa hız artışı elde edebilirsiniz. Her ne kadar bu işlem genel olarak cache işleminin çalışmasına aykırı gibi dursa da uygulandığında olumlu sonuç veriyor.

  4. Görüşme Anında Ahizeden Az Ses Geliyor

  Daha çok Apple'ın son amiral gemisi modelleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'da olmak üzere, özellikle de iPhone 6 Plus, nadir de olsa karşımıza çıkabilen bu sorunda, kullanıcılar telefonlarının ahizesinden normalden daha az ses geldiğinden şikayetçi olabiliyorlar.

  Çözüm: Öncelikle hemen şunu belirtelim, bu sorun bazı kullanıcılar için tamamen donanımsal da olabilir. Yani telefonun üzerinden yer alan hoparlörde bir fonksiyon bozukluğu sonucu ses az geliyor olabilir.

  İsim: 4-1420397054.jpg
Görüntüleme: 625
Büyüklük: 44.5 KB (Kilobyte)

  Ancak eğer karşılaştığınız sorun yazılım kaynaklı ise, Ayarlar- Genel - Erişilebilirlik menüsünde yer alan Telefon Gürültüsünü Gider özelliğini kapattığınızda, çok daha yüksek ses geldiğini farkedeceksiniz. Bu şekilde sorununuz çözülmez ise telefonunuzu randevu ile Apple Store'a götürüp, gerekli kontrolleri yaptırabilirsiniz.

  5. iMessage Hataları

  Akıllı telefonlar ile birlikte hayatımıza giren bir diğer kavram ise anlık mesajlaşma uygulamaları. Ücretsiz ve daha hızlı yapısı ile SMS'in yerini iyice alan bu uygulamaların dışında iOS kullanıcılarının bir de iMessage seçeneği bulunuyor.

  Apple kimliği ile arkadaşlarınız ile ücretsiz olarak kullanabildiğiniz iMessage, iOS 8 ile birlikte son zamanlarda bazı hatalar ile karşı karşıya kaldı. Bunların başında zaman zaman gitmek bilmeyen ve gönderildi görülse de iletilmeyen mesajlar yer alıyor.

  İsim: 5.jpg
Görüntüleme: 722
Büyüklük: 52.4 KB (Kilobyte)

  Çözüm: İlk olarak telefonunuzda iMessage'ın etkin, hücresel ya da kablosuz internet bağlatınızın mevcut ve iMessage ile kullandığınız Apple kimliği ve parolanızın doğru olduğundan emin olun.

  Bu işlemlerden sonuç alamazsanız, Ayarlar - Mesajlar menüsünden iMessage'ı kapatın, Ayarlar - iCloud menüsünden Apple kimliğinizden çıkış yapın ve cihazınızı kapatın.

  Birkaç dakika bekledikten sonra cihazınızı açıp, iCloud ve iMessage'ı etkinleşitirin. Sorun yine de düzelmez ise, kısa zamanlı olarak Apple sunucularından kaynaklanıyor olabilir. Bir süre daha bekledikten sonra değişiklik olmaz ise konuyla ilgili olarak Apple'a başvurun.

  6. Uygulamalar Güncellenmiyor / İndirilemiyor

  iOS 8'de benim de sıkça karşılaştığım bir diğer sorun ise, App Store'da bekleniyor şeklinde kalan, güncellenmesi bir türlü bitmeyen, indirilemeyen uygulamalar.

  Çözüm: Bu sorunun çözümü için ilk olarak internet bağlantınızın sağlıklı olduğundan emin olun. Eğer uygulamanın boyutu 100 MB'dan büyük ise kablosuz ağa bağlanmayı unutmayın ve güncelleme işlemini iptal edip yeniden başlatın.

  İsim: 6.jpg
Görüntüleme: 928
Büyüklük: 76.6 KB (Kilobyte)

  Eğer bu işlem sorununuzu çözmez ise, uygulamayı tamamen kaldırıp, App Store'dan yeniden indirin. Sorununuz çözülecektir.

  7. Yavaşlamalar ve Takılmalar

  Son yıllarda sürekli gündemde olan iOS ve Android karşılaştırmasında, iOS kullanan cihazlar her zaman stabil ve hızlı çalışması ile ön plana çıkarlar. Ancak ilk olarak iOS 7, daha sonra da iOS 8'de işler biraz değişti.

  Her ne kadar Apple, iOS 7'yi daha sonra yayınladığı güncellemeler ile alışılmış seviyeye taşımış olsa da iOS 8 henüz o seviyeye gelebilmiş değil. Birçok kullanıcı cihzalarının yavaşladığını ve uygulama açıp kapatırken takılabildiğinden şikayet ediyorlar.

  Çözüm: Bu konuda biz kullanıcıların yapabileceği çok fazla bir çözüm seçeneği bulunmamakla beraber, belirtmemiz gereken bir nokta var.

  iOS 8 her ne kadar iPhone 4S ve üstü cihazları destekliyor olsa da, her cihazda sunduğu özellikler de deneyim de birebir aynı değil. Aslına bakacak olursanız, iOS 8'in en iyi deneyimi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile sunmak üzere hazırlanmış olduğunu söyleyebiliriz.

  Hal böyle olunca da, her ne kadar Apple üzerinde çalışmaya devam etse de, iPhone 4S kullanıcılarına iOS 8'e geçme konusunda iki defa düşünmelerini tavsiye ediyoruz.

  Özellikle; donanıma çok fazla yüklenen oyun ve uygulamaları sıkça kullanan iPhone 4S kullanıcılarının iOS 7'de kalmasında yarar var. Diğer model iPhone'ları kullanan kullanıcılar ise Apple'ın önümüzdeki aylarda yayınlayacağı iOS 8.2'yi bekleyebilir.

  8. Arama Yanıtlayamama / Yapamama

  Arama yapılmaya çalışıldığında, arama başarısız oldu, hatası ile karşılaşabilen iOS 8 kullanıcıları kimi zaman da erişilemiyor.

  Çözüm: Bu sorunun çözümü oldukça kolay olmakla birlikte, kalıcı olmayabiliyor. Benzer bir hata ile karşılaştığınızda ilk olarak cihazınızı uçak moduna alıp 10 saniye kadar bekleyin ve uçak modunu kapatın.

  İsim: 8.jpg
Görüntüleme: 791
Büyüklük: 22.7 KB (Kilobyte)

  Eğer bu sorununuza çözüm olmaz ise, cihazınızı Güç-Uyku tuşu ile Home tuşuna 10 saniye kadar basılı tutarak yeniden başlatın. Eğer bu da sorunuza çözüm olmaz ise, operatörünüz ile iletişime geçin. Onlar gerekli kontrolleri yapıp, sorununuzu çözeceklerdir.

  Sonuç ve Önemli Not: Sizler için iOS 8'de sıkça karşılaşılan hatalardan 8 tanesini bir araya getirdik ve mümkün olduğunca çözümlerinde yardımcı olacak bir rehber hazırladık. Ancak bu sorunların hepsi cihazınızda olabileceği gibi, hiçbiriyle de daha önce karşılaşmamız olabilirsiniz bunu da belirtelim. Ayrıca hazırladığımız makale bi rehber niteliğinde olduğu için, kesin çözüm olmaması halinde Apple ile iletişime geçip yardım istemeyi ihmal etmeyin.

  Bunların dışındaki sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizden gelen sorunlar doğrultusunda bir rehber daha çok yakında sizlerle olacak.
  nobren_berkay, mert58, Robin47 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

  http://www.appleyardim.org/image.phptype=sigpic&userid=2649&dateline=13748750 70 2. iPhone Ekran Değişimi Fiyatları

 3. #2
  Robin47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik Tarihi : 27.07.14

  Cihaz : iPhone 6S

  Beğeni : 171

  Mesajlar : 540

  Abi bugun senin bu mesajın üzerine ios 8.1 den 8.1.2 ye güncelledim güncellemez olaydım şarz 2 şer gidiyor yedeksiz restore ettim telefonu iphone 5s

 4. #3


  Üyelik Tarihi : 15.08.14

  Cihaz : iPhone 5S

  Beğeni : 1

  Mesajlar : 27

  Alıntı FurkanARDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Apple'ın Eylül ayında kullanıma sunduğu mobil işletim sistemi iOS 8'de sıkça karşılaşılan 8 sorun ve bu sorunların çözümünü sizler için bir araya getirdik.


  İsim: ios8_8sorun_sdn-1420399837.jpg
Görüntüleme: 772
Büyüklük: 369.8 KB (Kilobyte)

  Haziran ayında WWDC etkinliğinin başında düzenlenen özel etkinlik ile iOS 8'i tanıtan Apple, yeni mobil işletim sistemini Eylül ayında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın satışa sunulmasından iki gün önce kullanıma sunmuştu.

  17 Eylül'den sonra aradan geçen üç ayı aşkın sürede bir adet büyük (iOS 8.1) birkaç adet de küçük boyutlu güncelleme alan iOS 8, ne yazık ki henüz istenilen düzeye ulaşmış değil.

  En son 9 Aralık tarihinde yayınlanan iOS 8.1.2 ile yoluna devam eden işletim sisteminin bir sonraki büyük güncellemesi olacak olan iOS 8.2 üzerinde çalışmalar 3. beta sürümü ile devam ederken, iOS 8'de sıkça karşılaşılan 8 sorunu ve bunların çözümü için izlenebilecek adımları sizler için bir araya getirdik. İsterseniz sözü falza uzatmayalım ve ilk maddemiz ile başlayalım.

  1. Wi-Fi Bağlantı Problemleri

  Listemizde yer ala sorunların arasında belki de en sık karşılaşılan problem olan Wi-Fi bağlantı problemleri yeri geldiğinde iOS 8'den nefret etmenize sebep olabiliyor. iPhone'unuzun bağlandığı bir ağa iPad'iniz bağlanamabiliyor.

  Çözüm: Her ne kadar şu ana kadar bu konuda kesin bir çözüm olmasa da, şu ana kadar elimizde mevcut iki farklı çözüm bulunuyor. Bunlardan ilki kablosuz ağınızın bant genişliğini 5GHz'den 2.4 GHz'e değiştirmek.

  5GHz daha hızlı ve etrafınızdaki ağlar düşünüldüğünde çok daha az trafiğe sahip bir bant genişliği ancak gerek kısa mesafeli olması gerekse en kaliteli modemlerin bile bu bant genişliğinde stabil bir bağlantı sunmakta zorlanması iOS 8'in bağlantıdan kopması için yeterli olabiliyor.

  İsim: 1-1420397020.jpg
Görüntüleme: 709
Büyüklük: 45.8 KB (Kilobyte)

  Bir diğer çözüm ise Ayarlar - Genel - Sıfırla menüsünden ulaşabileceğiniz Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneği ancak bu seçenek tüm kayıtlı Wi-Fi ve Bluetooth aygıtlarınızı da sileceği için çok kullanışlı olmayabiliyor.

  Her ne kadar Apple daha önceki güncellemeleri ile bu problemi biraz olsun azaltmayı başarmış olsa da, bu sorunun kesin çözümü için kullanıcılar Apple'ın güncelleme yapmasını beklemek durumunda.

  2. Pil Ömrü

  Özellikle iOS 7'den iOS 8'e geçen kullanıcıların sıkça gündeme getirdiği bir diğer sorun ise iOS 8'in pil ömrüne yaptığı olumsuz etki. Her ne kadar bu etki yayınlanan güncellemeler ile kısa süred en aza indirilmiş olsa da, bataryanın hızlı tükenmesinin tek sorumlusu her zaman iOS işletim sistemi olmayabiliyor. İşin bir de 3. parti uygulama boyutu var.

  Çözüm: iOS 8'in tüm cihazlara optimizasyonu konusunda biz kullanıcıların yapabileceği tek şey bu konuda yeni güncellemeleri beklemek. Ancak Ayarlar menüsünde yapabileceğiniz klasik birkaç küçük değişiklik, pil ömrünüze hatırı sayılır katkı yapaiblilir.

  Bunların arasında parlaklığı düşürmek, kullanılmadığında Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısını kapatmak ve otomatik güncelleştirmeleri kapatmak gibi önlemler yer alıyor. Bu konudaki tüm uygulamaları öğrenmek isterseniz daha önce hazırladığımız haberimize göz atabilirsiniz.

  3. Yavaş Çalışan Safari Uygulaması

  iOS 8 kullanıcılarının sıkça karşılaşabildiği bir diğer sorun ise, iOS'in web tarayıcı uygulaması Safari'nin kimi zaman sayfaları çok geç yüklemesi kimi zaman da hiç yüklememesi. Bu sorun da temel olarak Apple'ın yapacağı ile bir güncelleme ile çözülmeli ancak yine de yapabileceğiniz birkaç değişiklik bu sorunu en aza indirebilir.

  Çözüm: Öncelikle iOS 8'in ilk sürümünden bu yana karşılaşılan bu sorunun iOS 8.1.2'de en aza indiğini belirtelim. O yüzden ilk olarak cihazınızın iOS 8.1.2'ye güncel olduğundan emin olun.

  İsim: 3-1420397033.jpg
Görüntüleme: 797
Büyüklük: 52.9 KB (Kilobyte)

  Daha sonra Ayarlar - Safari menüsünü takip ederek, Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil butonuna basarak bu işlemi gerçekleştirin. Bu işlem sayesinde telefonunuzdaki cache verileri silinecek ve çok az da olsa hız artışı elde edebilirsiniz. Her ne kadar bu işlem genel olarak cache işleminin çalışmasına aykırı gibi dursa da uygulandığında olumlu sonuç veriyor.

  4. Görüşme Anında Ahizeden Az Ses Geliyor

  Daha çok Apple'ın son amiral gemisi modelleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'da olmak üzere, özellikle de iPhone 6 Plus, nadir de olsa karşımıza çıkabilen bu sorunda, kullanıcılar telefonlarının ahizesinden normalden daha az ses geldiğinden şikayetçi olabiliyorlar.

  Çözüm: Öncelikle hemen şunu belirtelim, bu sorun bazı kullanıcılar için tamamen donanımsal da olabilir. Yani telefonun üzerinden yer alan hoparlörde bir fonksiyon bozukluğu sonucu ses az geliyor olabilir.

  İsim: 4-1420397054.jpg
Görüntüleme: 625
Büyüklük: 44.5 KB (Kilobyte)

  Ancak eğer karşılaştığınız sorun yazılım kaynaklı ise, Ayarlar- Genel - Erişilebilirlik menüsünde yer alan Telefon Gürültüsünü Gider özelliğini kapattığınızda, çok daha yüksek ses geldiğini farkedeceksiniz. Bu şekilde sorununuz çözülmez ise telefonunuzu randevu ile Apple Store'a götürüp, gerekli kontrolleri yaptırabilirsiniz.

  5. iMessage Hataları

  Akıllı telefonlar ile birlikte hayatımıza giren bir diğer kavram ise anlık mesajlaşma uygulamaları. Ücretsiz ve daha hızlı yapısı ile SMS'in yerini iyice alan bu uygulamaların dışında iOS kullanıcılarının bir de iMessage seçeneği bulunuyor.

  Apple kimliği ile arkadaşlarınız ile ücretsiz olarak kullanabildiğiniz iMessage, iOS 8 ile birlikte son zamanlarda bazı hatalar ile karşı karşıya kaldı. Bunların başında zaman zaman gitmek bilmeyen ve gönderildi görülse de iletilmeyen mesajlar yer alıyor.

  İsim: 5.jpg
Görüntüleme: 722
Büyüklük: 52.4 KB (Kilobyte)

  Çözüm: İlk olarak telefonunuzda iMessage'ın etkin, hücresel ya da kablosuz internet bağlatınızın mevcut ve iMessage ile kullandığınız Apple kimliği ve parolanızın doğru olduğundan emin olun.

  Bu işlemlerden sonuç alamazsanız, Ayarlar - Mesajlar menüsünden iMessage'ı kapatın, Ayarlar - iCloud menüsünden Apple kimliğinizden çıkış yapın ve cihazınızı kapatın.

  Birkaç dakika bekledikten sonra cihazınızı açıp, iCloud ve iMessage'ı etkinleşitirin. Sorun yine de düzelmez ise, kısa zamanlı olarak Apple sunucularından kaynaklanıyor olabilir. Bir süre daha bekledikten sonra değişiklik olmaz ise konuyla ilgili olarak Apple'a başvurun.

  6. Uygulamalar Güncellenmiyor / İndirilemiyor

  iOS 8'de benim de sıkça karşılaştığım bir diğer sorun ise, App Store'da bekleniyor şeklinde kalan, güncellenmesi bir türlü bitmeyen, indirilemeyen uygulamalar.

  Çözüm: Bu sorunun çözümü için ilk olarak internet bağlantınızın sağlıklı olduğundan emin olun. Eğer uygulamanın boyutu 100 MB'dan büyük ise kablosuz ağa bağlanmayı unutmayın ve güncelleme işlemini iptal edip yeniden başlatın.

  İsim: 6.jpg
Görüntüleme: 928
Büyüklük: 76.6 KB (Kilobyte)

  Eğer bu işlem sorununuzu çözmez ise, uygulamayı tamamen kaldırıp, App Store'dan yeniden indirin. Sorununuz çözülecektir.

  7. Yavaşlamalar ve Takılmalar

  Son yıllarda sürekli gündemde olan iOS ve Android karşılaştırmasında, iOS kullanan cihazlar her zaman stabil ve hızlı çalışması ile ön plana çıkarlar. Ancak ilk olarak iOS 7, daha sonra da iOS 8'de işler biraz değişti.

  Her ne kadar Apple, iOS 7'yi daha sonra yayınladığı güncellemeler ile alışılmış seviyeye taşımış olsa da iOS 8 henüz o seviyeye gelebilmiş değil. Birçok kullanıcı cihzalarının yavaşladığını ve uygulama açıp kapatırken takılabildiğinden şikayet ediyorlar.

  Çözüm: Bu konuda biz kullanıcıların yapabileceği çok fazla bir çözüm seçeneği bulunmamakla beraber, belirtmemiz gereken bir nokta var.

  iOS 8 her ne kadar iPhone 4S ve üstü cihazları destekliyor olsa da, her cihazda sunduğu özellikler de deneyim de birebir aynı değil. Aslına bakacak olursanız, iOS 8'in en iyi deneyimi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile sunmak üzere hazırlanmış olduğunu söyleyebiliriz.

  Hal böyle olunca da, her ne kadar Apple üzerinde çalışmaya devam etse de, iPhone 4S kullanıcılarına iOS 8'e geçme konusunda iki defa düşünmelerini tavsiye ediyoruz.

  Özellikle; donanıma çok fazla yüklenen oyun ve uygulamaları sıkça kullanan iPhone 4S kullanıcılarının iOS 7'de kalmasında yarar var. Diğer model iPhone'ları kullanan kullanıcılar ise Apple'ın önümüzdeki aylarda yayınlayacağı iOS 8.2'yi bekleyebilir.

  8. Arama Yanıtlayamama / Yapamama

  Arama yapılmaya çalışıldığında, arama başarısız oldu, hatası ile karşılaşabilen iOS 8 kullanıcıları kimi zaman da erişilemiyor.

  Çözüm: Bu sorunun çözümü oldukça kolay olmakla birlikte, kalıcı olmayabiliyor. Benzer bir hata ile karşılaştığınızda ilk olarak cihazınızı uçak moduna alıp 10 saniye kadar bekleyin ve uçak modunu kapatın.

  İsim: 8.jpg
Görüntüleme: 791
Büyüklük: 22.7 KB (Kilobyte)

  Eğer bu sorununuza çözüm olmaz ise, cihazınızı Güç-Uyku tuşu ile Home tuşuna 10 saniye kadar basılı tutarak yeniden başlatın. Eğer bu da sorunuza çözüm olmaz ise, operatörünüz ile iletişime geçin. Onlar gerekli kontrolleri yapıp, sorununuzu çözeceklerdir.

  Sonuç ve Önemli Not: Sizler için iOS 8'de sıkça karşılaşılan hatalardan 8 tanesini bir araya getirdik ve mümkün olduğunca çözümlerinde yardımcı olacak bir rehber hazırladık. Ancak bu sorunların hepsi cihazınızda olabileceği gibi, hiçbiriyle de daha önce karşılaşmamız olabilirsiniz bunu da belirtelim. Ayrıca hazırladığımız makale bi rehber niteliğinde olduğu için, kesin çözüm olmaması halinde Apple ile iletişime geçip yardım istemeyi ihmal etmeyin.

  Bunların dışındaki sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizden gelen sorunlar doğrultusunda bir rehber daha çok yakında sizlerle olacak.
  birader benim telefon 4s ekranın kenarlarında ışık titriyo durmadan sorunu nasıl halletcem

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yasal Bildirim
Sitemizde paylaşım yapan tüm üyeler T.C.K 20.'ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.'cü maddesinin (2).'ci fıkrasına göre kendi konularından kendileri sorumludur. AppleYardim.Org hakkında yapılacak olan hukuksal ve diğer şikayetleri iletişim bölümünden yönetimle iletişime geçilmesi halinde AppleYardim.Org yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve sizlere geri dönüş yapılacaktır.
Sitemizle ilgili merak ettikleriniz ve iletişim için buradan bize mail gönderebilirsiniz.
Bizi Takip Edin