Telefonumda ios beta 10 yüklüydü beğenmedim 9'a geçmek istedim. Restore modunda ipsw ile kurulum yapacaktım ama kurulum başlamadan hata veriyor "bir hata oluştu-9" diye. Hata koduna baktım iphone'un usb bağlantı girişinde hata olabilir yazıyor. Bende telefonu düşürmüştüm zaten ondan da şüphelendim. Bide şöyle birşey var telefon açıkken usb kablosu ile mac'e bağladığımda bağlantı bi gidip bi geliyordu. İlginçtir şarj ederken hiçbir sıkıntı yok sadece telefon açıkken ve kurulum yaparken arıza çıkartıyor.
windows'ta deneyeyim dedim kurulumu yaptı ve mac'teki gibi telefon açıkken usb ile pc 'ye bağlayınca kopma sorunu da çıkartmatı.

Ayrıca bu mac'te bağlantı kopma sorunu birtek benim iphone'da oluyor başka cihazlarda denedim sıkıntı yok. Ama eğer benim telefon bozuksa windows'ta neden sorun çıkartmadı onu anlamadım.

NOT: Kesinlikle ios 10 beta yüklemenizi önermiyorum. İlk defa ios'e gıcık oldum. Sadece ios 10 beta değil sierra'da yüklemeyin. Daha beta olduklarından her ikiside hiç stabil değil.