Fansız çok ince tasarımı, Core M işlemcisi ve tek portu ile tanınan Apple Macbook'un, 2016 modeli için hazırlıklar devam ediyor. İşte karşınızda yeni cihazdan ilk bilgiler!

İsim:  apple-macbook-2016-bilgi.JPG
Görüntüleme: 379
Büyüklük:  136.5 KB (Kilobyte)

Apple’ın bu haftanın başında düzenlediği etkinlikte iPhone SE ve 9.7 inçlik iPad Pro’nun yanı sıra yenilenen Macbook Pro modellerini tanıtması bekleniyordu. Zira, Macbook Air ve Macbook Pro’lar işlemci ve özellikle grafik tarafında rakiplerinin gerisinde kaldılar.

Hiç beklenmeyen bir şekilde firmanın geçtiğimiz yıl tanıttığı Apple Macbook'un, yenileneceği ortaya çıktı. Core M işlemcisi ve fansız tasarımı ile taşınabilirlik konusunda üst düzey olan cihaz, maalesef işlemcisi nedeniyle tarayıcı tarafında bile sıkıntılar yaşatabiliyor.

-yeni-macbook-2016png

Apple'ın Mac OS X Server uygulamasını inceleyen bir kullanıcı, “2016 model Apple Macbook” seçeneğinin yerleştirildiğini fark etmiş. Ayrıca kullanıcı yaptığı detaylı inceleme sonucunda, yeni Macbook modelinde Intel Skylake mimarisine yer verildiğini keşfetmiş.

-yeni-macbook-2016-2jpg

Apple Macbook'un Core M serisi ile devam edeceğini düşündüğümüzde cihaza, Intel Core M3-6Y30, Intel Core M5-6Y54 veya Intel Core M7-6Y75 işlemcilerinden birisi eşlik edecektir.

Kaynak: SDN