WWDC 13 Konferansında tanıtılan yeni MacBook Air modelinde birçok sorun ortaya çıktı. Peki, bu sorunlar neler?

Geçtiğimiz ay WWDC 13 etkinliğinde iOS 7 ve Mac Pro'dan sonra en dikkat çeken ürün olan yeni MacBook Air modellerinde birçok sorun olduğu ortaya çıktı. 2013 model MacBook Air; Intel HD Graphics 5000 ekran kartı, Wifi 802.11ac teknolojisi ve 12 saati bulan pil performansı ile göz dolduruyordu.

Segmentine göre çok iyi özelliklere sahip olan MacBook Air'de ses ve wifi bağlantısında sorunların olduğu rapor edildi. Birçok kullanıcının Apple'ın destek forumlarında belirtmiş olduğu şikâyetlerde; MacBook Air'in otomatik olarak ses düzeyinin değiştiği belirtildi. Müzik dinlerken veya film izlerken meydana gelen bu sorun; Apple'ın kendi video uygulaması QuickTime, iTunes ve Chrome tarayıcısında oluşuyor.

İsim:  basliksiz-21373861543.jpg
Görüntüleme: 39
Büyüklük:  63.3 KB (Kilobyte)

Diğer bir sorun ise 802.11ac Wifi teknolojisi ile ilgili. Kullanıcıların yine destek forumlarında belirttiklerine göre MacBook Air wifi ağından otomatik olarak atıyor. Apple bu sorunların farkında olduğunu ve en kısa zaman içerisinde çeşitli yamalar ile bu sorunları ortadan kaldıracağını açıkladı.

Yeni MacBook Air alacakların bu sorunların giderilmesini beklemesi yararlarına olur.

Kaynak: SDN