Apple, 2 hafta önce bedava olarak Mac kullanıcılarının hizmetine sunduğu yeni işletim sistemi OS X Mavericks için güncelleme hazırlığında. 10.9 sürümüne sahip olan Mavericks’in iki yeni güncellemesinin hazırlandığı ve bu iki güncellemenin AppleCare çalışanlarına gönderildiği belirtiliyor.

10.9.1 versiyonuna sahip Boad kod adlı güncelleme bu ayın sonlarına doğru resmi olarak yayımlanacak. Bu ilk güncelleme, Mavericks’in şu an kullanılan mevcut 10.9 sürümünün içerdiği en önemli hataları gidermeyi amaçlıyor. Özellikle iMessage sorunu ile FaceTime’de ses bozukluğu gibi hataların giderileceğini söyleyebiliriz.

10.9.2 versiyonlu Carve kod adlı ikinci güncelleme ise Mavericks’e bazı minik yeni özellikler eklemenin yanı sıra kullanıcılar tarafından iletilen sorunların hepsi için düzenleme içeriyor. İlk güncellemeye göre daha büyük olan ve daha çok hata gideren bu yeni güncellemenin ise önümüzdeki ay yayımlanması bekleniyor.
Henüz çıkmasının üzerinden 2 hafta geçen OS X Mavericks, bedava olmasından da dolayı çok hızlı bir şekilde indirilme sayısını artırmış ve Mac kullanıcılarının tercihi haline gelmişti.