iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ta bulunan 3D Touch özelliği ile uyumlu çalışan uygulamalara yer verdik. İşte iPhone 6s ile gelen 3D Touch ile uyumlu çalışan uygulamalar.


İsim:  3dtouch.jpg
Görüntüleme: 274
Büyüklük:  101.9 KB (Kilobyte)

Apple, Apple Watch modelinde kullanmış olduğu Force Touch teknolojisini iPhone 6s ve iPhone 6s modellerinde de yer verdi. iPhone 6s ile Force Touch evrildi ve 3D Touch olarak karşımıza çıktı.

3D Touch teknolojisinin sunmuş olduğu en güzel özelliklerden biri de destek veren uygulamalara kısayol ulaşım imkanı sağlaması. Biz de bu haberimizde 3D Touch ile uyumlu en iyi uygulamaları sıraladık.

Instagram

Listemizin en başında Instagram yer alıyor. Facebook’un satın aldığı Instagram, 3D Touch özelliği ile en verimli çalışan uygulama diyebiliriz. Ana erkandayken uygulamaya basılı tuttuğumuzda bize Direk Mesaj Atma, Arama, Fotoğraf Paylaşımı ve Akışı Görüntüleme seçeneklerini sunuyor. Uygulama içerisine girdiğimizde ise kişinin ismine tıkladığımızda profilinde paylaştığı son 6 fotoğrafı görebiliyoruz.

-3dtouch-instajpg

Pinterest

Fotoğraf paylaşım uygulamalarından biri olan Pinterest de 3D Touch özelliği ile uyumlu çalışan uygulamalardan bir tanesi. Ana ekran üzerinde uygulamaya basılı tuttuğumuzda Pin Araması Yapma, Trendleri gösterme ve Yeni Board oluşturma seçeneklerini bize sunuyor. Uygulama içerisinde bir resme basılı tuttuğumuzda ise o resmi Sabitleme, Beğenme ve Paylaşma seçeneklerini sunuyor.

-3dtouch-pinterestjpg

Dropbox

Veri depolama uygulamalarından bir tanesi olan Dropbox da 3D Touch özelliğini destekleyen uygulamalardan bir tanesi. Ana ekran üzerinde uygulamaya basılı tuttuğumuzda bize Arama, Fotoğraf yükleme, Çevrimdışı Dosya ve Son dosyaları güncelleme seçeneğini sunuyor. Uygulama içerisine girdiğimizde ise dosya taşımaktan, çevrimdışı görüntelemeye ve dosya paylaşmaya kadar bir çok özelliği sunuyor.

-3dtouch-dropboxjpg

Voice Dream Writer

Daha çok görme problemi olan kullanıcıları hedef alan bu uygulama sesli not almanıza ve aldığınız notları sesli olarak okumaya yarayan bir uygulama. 3D Touch özelliği sayesinde ana ekran üzerindeyken uygulamaya basılı tuttuğumuz da bize Yeni Not Oluşturma ve Yeni Pano Oluşturma seçeneklerini sunuyor. Uygulama içerisinde ekrana basılı tuttuğumuzda ise aldığınız notları, uygulama okuyabiliyor.

-3dtouch-voicejpg

Pcalc

Gelişmiş bir hesap makinesi uygulaması olan PCalc de 3D Touch özelliğini destekleyen uygulamalardan bir tanesi. Ana ekran üzerinde uygulamaya basılı tuttuğumuzda bize Yeni Hesaplama, Yapıştıma, Eski hesaplamalar ve Basit Hesap şeçeneklerini sunuyor. Uygulama içerinde ekrana basılı tuttuğumuzda ise mevcut seçeneklere daha hızlı ulaşım imkanı sunuyor.

-3dtouch-pcalcjpg

Workflow

Mac Automator benzeri olan bu uygulama iş akışınızı ve rutin görevlerinizi planlamanıza yarıyor. 3D Touch özelliği sayesinde ana ekrandayken basılı tuttuğunuz da iş akışlarınızı hızlı bir şekilde başlatmanızı sağlıyor. Uygulama içerinde ise seçeneklere ulaşmanızı, kopyala – Yapıştır yapmanıza ve Oluşturduğunuz görevi silmenize olanak sağlıyor.

-3dtouch-workflowjpg

OpenTable

OpenTable, Siri ile uyumlu çalışan bir rezervasyon uygulamasıdır. 3D Touch özelliği sayesinde ana ekrandayken uygulamanın üzerine basılı tuttuğunuzda Sık kullanılanlara ve Yaklaşan Rezervasyonlara erişim sağlayabilirsiniz. Uygulama içerindeyken bir rezervasyon yapmak istediğiniz yerin üzerine basılı tutarak o yer hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

-3dtouch-opentablejpg

Scanner Pro

Scanner Pro uygulaması ile 12 Megapiksel’lik ana kamerayı kullanarak telefonunuzu tarayıcı olarak kullanabilirsiniz. 3D Touch özelliği sayesinde ana ekrandayken uygulamaya basılı tuttuğumuzda bize Yeni Tarama ve Varolan Fotoğrafı tarama seçeneklerini sunuyor. Uygulama içerinde taranan bir dosyaya basılı tuttuğumuzda ise bize Düzenleme, Geri alma, Paylaşma ve silme seçeneklerini sunuyor.

-3dtouch-scannerprojpg

Evernote

Çoğu kullanıcının favori uygulaması haline gelen Evernote, 3D Touch özelliğini destekleyen uygulamalardan birisi. Ana ekran üzerinde uygulamaya basılı tuttuğumuzda bize Yeni Not, Fotoğraf Çekme ve Hatırlatıcı Kurma seçeneklerini sunuyor. Uygulamanın içerisine girdiğimizde ise bize Kısayol Ekleme, Hatırlatıcı Ekleme ve Paylaşma seçeneklerini sunuyor.

-3dtouch-evernotejpg