Apple'ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte büyük ekranı ile dikkat çeken tableti iPad Pro ile beraber tanıttığı Apple Pencil, şarj süresi ile dikkat çekiyor.

İsim:  apple-pencil.jpg
Görüntüleme: 146
Büyüklük:  179.9 KB (Kilobyte)

Apple 9 Eylül tarihinde San Francisco'da düzenlediği etkinlik ile yeni nesil ürünlerini tanıttı. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleriyle karşımıza çıkan Apple ayrıca bir süredir beklenen iPad Pro modelini tanıttı.

Oldukça ilgi çeken iPad Pro, teknik özellikleriyle olduğu kadar aksesuarlarıyla da dikkat çekti. Klavyeli kılıf kullanıcılar tarafından beğenirken Apple Pencil'da etkinlikte tüm dikkatleri üzerine toplayan bir diğer aksesuar oldu.

Standart bir stylus kalemden çok daha farklı olan Apple Pencil, son derece başarılı bir basınç hassasiyetine sahip. İstediğiniz kalınlıkta çizmek için bastırmanız gereken Apple Pencil ile ayrıca gölge vermek içince kalemi yan yatırmanız yeterli.

-apple-pencil-sarjjpg

Apple Pencil'in diğer bir dikkat çeken özelliği ise bir bataryaya sahip olması. Sahip olduğu Lightning konektörü ile iPad Pro ile şarj edebileceğiniz Apple Pencil tam şarj ile 12 saat pil ömrü sunuyor. Üstelik acil kullanımlar için Apple Pencil, sadece 15 saniyelik bir şarj ile yarım saat kullanım süre sunuyor.

iPad Pro ile kullanabileceğiniz Apple Pencil, yurt dışında 99 dolar fiyat etiketine sahipken ülkemiz fiyatı ise henüz açıklanmadı. Türkiye'deki satış tarihi içinse Kasım ayı işaret ediliyor.

Kaynak: SDN