İsim:  tvos.png
Görüntüleme: 399
Büyüklük:  103.2 KB (Kilobyte)

Apple, WWDC 2016 etkiliğinde Apple TV cihazlarına hayat veren tvOS'in yeni sürümünü duyurdu. Çeşitli yeniliklerle gelen ve sonbaharda final sürümü bizlerle olacak tvOS 10'un ilk betası bu akşam yayınlanacak.

Apple öncelikle tvOS işletim sistemine dair bazı veriler açıkladı. tvOS platformunda halihazırda 1.300 üzeri video kanalı, 6.000 üzeri tvOS uygulaması bulunmakta.

-apple-wwdc-20160613-12250-1465841259jpg


Yenilikler


Yeni sürümle birlikte iPhone'larınıza Siri Remote tarzı bir uygulama geliyor. Bu uygulama ile Apple TV'nizi kontrol etmek daha da kolaylaşıyor.
Siri daha da aktif kullanılarak arama özelliğinin kapsamı arttırılıyor. Bu kapsama YouTube da dahil ediliyor.
Bir diğer değişiklik ise kullanıcı girişi kısmında yapıldı. Apple'ın Single sign-on adını verdiği özellik sayesinde sadece bir kere Apple id ile giriş yapılarak tüm yayınlara erişim sağlanabilinecek.

İsim:  single-sign-on.png
Görüntüleme: 389
Büyüklük:  137.1 KB (Kilobyte)Her ne kadar iPhone'lara gelmesi beklense de Dark Mode özelliği tvOS'e gelmekte. Böylece kullanıcılar istediğinde arayüzü koyu renk yapabilecek.
Bunlar dışında iPhone üzerinden otomatik uygulama indirme, sesli dikte, iCloud Photo Library ve Live Photos desteği gibi yenilikler de mevcut.