Hackintosh İçin Gerekli Temel Siteler (Sürücü, Çözüm, Anlatım vb.) [İngilizce Malesef]

Evet arkadaşlar artık her konuya yazmak veya yazmayı unutmak yerine konu açmayı tercih ettim Türkçe site olarak zaten bizim site gibisi olmadığından ve reklama girmeyeceğinden ingilizce (malesef ingilizce başka yok) siteleri sizlere sunarım.

OSx86 (Eski adı ile kexts) (Sürücü indirme ve destek forumu var)
(Hollandalı birinin olması lazım. Dünyadan pek çok hackintosh kullanıcısının uğrak yeridir. Orada bende sürücü vb. veriyorum. iOS sistemler için bile materyaller vb. dosyalar var. İndirme ve Forum sayfası var. Tamamen destek ve yardımlaşma sitesidir. O kadarki en son birisi benim konumda Türkiye yazdığım için bana sataştı ve kendisinin bir mesajını profilimde yazdığını raporladım ertesi gün bütün ne yazdıysa her nerde ise silinmişti yani tarafsız bir yabancı site.)

TonyMACx86 (DSDT dosyaları, Forum, blog vb.)
(Her türlü yardım ve dosyalar mevcut olan anlatım vb ne ararsanız mevcut olan bir site örneğin: Multibeast iBoot rboot/rboot LE KextBeast gibi bir çok şey ve anlatım var. Sahibi olan tonyx86 nickli sanırım o kişinin baya bir hackintosh donanımı var en son 5 tane anakartı vardı masaüstü olarak.)

InsanelyMAC (Hackintosh ve Apple haberleri ile forum ve sürücü indirme vb. mevcut)
(Neredeyse herşeyin çözümü olan gene çok uluslu bir site diyebiliriz. Sürücünüz yoksa kext düzenlemeside mi yok derseniz bir göz atın belki vardır)

ProjectOSX (Sürücü indirme ve destek vb. forum mevcut)
(Fazla popüler olmasada VoodooHDA düzenlemek vb gibi olayların mevcut olduğu bir forum ve sürücü indirme sitesi vb.)