Merhaba arkadaşlar iPad Pro 2021 için bazı sorunlarımı sizlere soracağım yardımcı olursanız sevinirim.
-1. Sorunum;

"Bu aksesuar bu aygıt tarafından desteklenmiyor" hatası.

17 gün önce Teknosa mağazasından aldım cihazı sanırım.

Ve 14 gün önce sanırsam bu hatayı aldım sorun etmedim geçtim. 3 gün sonra tekrar geldi servisi aradım cihazın ses açma ile kapama düğmesine basıp cihazı kapatmaya basın dendi. Uyguladım tekrar çıkarsa sıfırlayın dediler.

3 gün sonra yine çıktı ve Tüm içerikleri sil diyip sıfırladım. Sonra yine 3 ya da 4 gün sonra bu hata geldi.

*Bu hata gelirken hiçbir aksesuar takılı değildi*

Unutmadan sadece Oppo'nun şarj aletini takmıştım yanlışlıkla tablete ondan 3 gün sonra çıkmaya başladı bu bildirim ama hiç aklıma gelmedi çünkü neden cihaza Oppo taktıktan 3 gün sonra gelsin ki bu bildirim diye düşündüm. 12'den kullanmaya başlayıp gece. Sabah 6 olunca çıkıyor bu sorun genelde belirtmek istedim.
-
2. Sorunum;

FaceTime ve Snapchat gibi görüşme uygulamaları kullanırken eğer güneşli bir ortamdaysam cihazı hareket ettirdiğimde akıcılık birden 60KareSn gibi iken 30 oluyor tabi bu bir örnek. Bu önizleme de olan bir sorun bu arada.

FaceTime uygulamasında görüşme sırasında böyle bir sorunum yok. Karşı taraf ve ben kendimi çok iyi görüyorum.

Snapchat'de görüşme esnasında karşı taraf beni çok iyi görmüş ama ben kendimi akıcı göremedim pek.

Bu size neden bu kadar takıyorsun dedirtebilir çok haklısınız. Neden sorun ettiğimin nedeni ise, iPad Air 4 sanırsam FaceTime önizleme'de çok çok akıcı idi. Hem görüntü hem akıcılık'da. Ama o cihazda görüşme yapmadım tabi mağaza cihazı idi.

Ve güneşsiz bir ortamda yapay ışık olduğu zaman örneğin gece oda ışığı varken görüntü kötü ama akıcılık yerine geliyor. Gerçekten anlam veremedim.

Kısaca tek sorunum iPad Air neden daha iyi Pro modeli neden ona kıyasla kötü kalıyor.

Görüştüğüm arkadaşlar asıl önemli olanın görüşme sırasındaki görüntü olduğunu söylediler. Evet haklılar fakat önizleme yinede kafama çok takıldı umarım açıklayan bir arkadaş olur.

-
3. Sorunum;
Klavye tık tık tık yazarken bazen bi anda Tak Tak diye ses çıkartıyor bu sorunum bayağı saçma geliyor kulağa ama yinede merak ettim
-
Bi not düşeyim AnTuTu testi yaptığımda 1M sonuç aldım.

Buraya kadar okuyan arkadaşlar teşekkür ederim. Bu sorunların bir cevabı varsa yardımcı olur musunuz?

Apple servisi uzaktan bir donanım testi yaptı sorunsuz dediler, içinizin rahat etmesi için isterseniz Zentech servise götürüp birde oraya sorabilirsiniz dediler.

Sizce Servise götürmeme gerek var mı?

CPH2125 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi