Geliştirici Coolstar, iOS 11.1.2 için geliştirdiği jailbreak aracına Cydia’yı entegre etti. Electra’yı kullanarak iOS 11.1.2 jailbreak işlemini yapabilirsiniz.

Electra iOS 11.1.2 jailbreak yöntemi!
Coolstar uzun süredir test ettiği jailbreak aracı Electra’ya Cydia’yı ekledi. Daha önce bu araçla iOS cihazları jailbreak yapmak mümkündü. Ancak Cydia desteği olmadığı için yöntemden sacece geliştiricler yararlanabiliyordu. Geliştiricilere yönelik testlerin sonunda CoolStar Cydia destekli ilk iOS 11.1.2 jailbreak aracını halka açık olarak yayınlandı.iOS cihazınız için jailbreak işlemine başlamadan bilinmesi gereken önemli noktalar şunlar:

-Electra jailbreak aracı aşağıdaki iOS 11 sürümlerini desteklemektedir:

iOS 11, iOS 11.0.1, iOS 11.0.2, iOS 11.0.3
iOS 11.1, iOS 11.1.1, iOS 11.1.2

-Aşağıdaki iOS 11 sürümlerini desteklemez:
iOS 11.2, iOS 11.2.1, iOS 11.2.2 iOS 11.2.5 ve iOS 11.2.6

-Tüm iOS 11 uyumlu iOS cihazlarını desteklemektedir:

iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5S, 12.9-inç iPad Pro, 2. nesil 12.9-inç iPad Pro, 10.5-inç iPad Pro, 9.7-inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, 5. nesil iPad, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6G
-Jailbreak untethered değil. Bu sebeple cihazınız kapanıp açılırsa işlemi tekrar yapmanız gerekecek.

– Sertifikanızın kullanım süresi 7 gün sonra dolacaktır. Süreyi tekrar 7 gün uzatmak için Cydia Impactor ile yeniden yükleme yapmalısınız. Yani aynı işlemleri tekrar yapmalısınız.

-iTunes ile iPhone, iPad veya iPod Touch’ınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.

-Touch ID, Face ID, iPhone’umu bul ve ekran kilidini kapatın.


Uyarı:
CoolStar’ın iOS 11 için yayınladığı Electra jailbreak aracının ilk sürümü olduğu için bazı hatalar içerebilir. Jailbreak işlemi sırasında ya da sonrasında sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.
Bu sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

iOS 11-iOS 11.1.2 için jailbreak yöntemi
1. Adım: Electra jailbreak aracını ve Cydia Impactor’u indirin

Electra jailbreak IPA’nın en yeni sürümünü buradan ve Cydia Impactor’u buradan indirin.

Electra Jailbreak aracını farklı sitelerden indirmeyin. Çünkü kötü amaçlı yazılımlar içerebilirler.

2. Adım: iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı bilgisayara bağlayın.

3. Adım: Bilgisayarınızda Cydia Impactor’u başlatın. Açılan pencereden iOS cihazınızı seçin.

4. Adım: Electra jailbreak IPA dosyasını sürükleyip Cydia Impactor’un içine bırakın.

5.Adım: Apple Kimliğinizi ve parolanızı girin. Bu kimlikle imzalanan sertifikanın bir hafta geçerli olacağını, aynı işlemi bir hafta sonra tekrar edeceğinizi unutmayın.

6. Adım: Mevcut bir sertifikanın iptal edileceğini ve değiştirileceğini bildiren bir iletişim uyarısı alırsanız, devam etmek için ok yazan yere tıklayın.

7. Adım: Cydia Impactor IPA’yı dijital olarak imzalayacak. Bu işlem birkaç saniye sürebilir, bu nedenle biraz beklemeniz gerekiyor.

8. Adım: Yükleme işleminden sonra cihazınızda Ayarlar> Genel> Profiller ve Cihaz Yönetimi‘ne gidin (bazı iOS sürümlerinde yalnızca Genel> Cihaz Yönetimi olabilir). Electra uygulamasıyla ilişkili profile dokunun. Güven yazan yere dokunun ve onaylayın.

9. Adım: Cihazınızın ana ekranında bulunan Electra uygulamasını açın ve jailbreak işlemini başlatmak için Jailbreak butonuna dokunun. Tweaks butonu açık olsun.10. Adım: “APFS Screenshot Created” uyarısını görüne “Continue Jailbreak” butonuna tıklayın. Jailbreak’in tamamlanmasını bekleyin.


iPhone veya iPad ana ekranında Cydia’nın kurulu olduğunu göreceksiniz.